Coverholder at Lloyd's

Tworzymy z pasją

Kompetencje ubezpieczeniowe łączymy z unikalnym doświadczeniem w stosowaniu technologii internetowych.

Władze Spółki

Maciej Bud-Gusaim
Maciej Bud-Gusaim
Prezes Zarządu maciej.bud-gusaim@leadenhall.pl

Pracuje w ubezpieczeniach od 1994 roku. Przez pierwsze lata zajmował się reasekuracją. Od początku 1996 roku w ERGO Hestia Insurance S.A., początkowo jako Dyrektor Biura Handlowego, a później jako Dyrektor Przedstawicielstwa w Warszawie. W roku 2000 założył spółkę Polski Portal Ubezpieczeniowy S.A., która jako pierwsza w Polsce, pod marką Expertia.pl uruchomiła sprzedaż ubezpieczeń przez Internet. Od roku 2002 kontynuuje projekt wykorzystania technologii internetowych w sprzedaży ubezpieczeń poprzez spółkę Efinity, której rozwiązania zostały wdrożone na najbardziej rozwiniętych rynkach ubezpieczeniowych na świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie.

Maciej jest jednym z założycieli Leadenhall Polska S.A. Wizjonerstwo łączy z żelazną konsekwencją i dbałością o szczegóły. Nadzoruje całość operacji wszystkich spółek z grupy, w której oprócz Leadenhall Polska oraz Efinity znajduje się również Leadenhall Underwriting, międzynarodowy hub z siedzibą w Londynie.

Michał Molęda
Michał Molęda
Wiceprezes Zarządu
Underwriting Director
michal.moleda@leadenhall.pl

Michał kojarzony jest przez rynek z ubezpieczeniami odpowiedzialności cywilnej. Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukończył także studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

Karierę zawodową rozpoczął w TU Gerling, potem HDI-Gerling pracując na stanowiskach likwidatora szkód odpowiedzialności cywilnej, underwritera ryzyk odpowiedzialności cywilnej oraz dyrektora Departamentu Ubezpieczeń OC. W latach 2008 – 2012 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego HDI-Gerling Polska TU S.A. oraz HDI-Asekuracja TU S.A.

Doradzał w zakresie strategii ubezpieczeń oraz produktów ubezpieczeniowych m.in. Boston Consulting Group, KPMG, Komisji Ubezpieczeń Majątkowych PIU, Global Leading Conferences, Insurance Meeting Point, C5 Conferences.

Michał dołączył do Leadenhall Polska w roku 2013. Kreuje politykę underwritingu Leadenhall, zarządza pracą underwriterów oraz koordynuje likwidację szkód z syndykatem i zewnętrznymi partnerami.

Jakub Bednarski
Jakub Bednarski
Przewodniczący Rady Nadzorczej jakub.bednarski@leadenhall.pl

Pracę w ubezpieczeniach rozpoczął w 1994 jako underwriter od ubezpieczeń inżynieryjnych w towarzystwie HEROS S.A. W latach 1996-2000 pracował z Maciejem Bud-Gusaim w warszawskim przedstawicielstwie ERGO Hestia Insurance S.A. jako Zastępca Dyrektora ds. Ubezpieczeń. W roku 2000 był jednym z założycieli grupy brokerskiej MAK, w której do roku 2008 odpowiadał za merytoryczne kwestie związane z ubezpieczeniami majątkowymi.

Jakub jest jednym z założycieli Leadenhall Polska S.A. Łącząc doświadczenia underwritera, brokera oraz menadżera, doskonale rozumie mechanizmy rządzące sprzedażą ubezpieczeń. Swoją otwartość i nieszablonowe myślenie wykorzystuje do rozwoju potencjału Spółki, bezpośrednio nadzorując sprzedaż i projekty z nią związane.

Underwriting

Emilia Kujawa-Tarka
Emilia Kujawa-Tarka
Assistant Underwriter, Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, D&O oraz Cyber emilia.kujawa-tarka@leadenhall.pl

Emilia jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze kroki zawodowe stawiała jako prawnik w Naczelnej Radzie Zrzeszeń Handlu i Usług. Do Leadenhall dołączyła w roku 2012 i specjalizuje się w ubezpieczeniach D&O, OC zawodowe oraz Leadenhall Cyber.

Martyna Pakuła
Martyna Pakuła
Assistant Underwriter, Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, D&O oraz Cyber martyna.pakula@leadenhall.pl

Martyna jest absolwentką prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Na początku swojej kariery zawodowej doświadczenie zdobywała w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, a od sierpnia 2017 roku rozwija swoje kompetencje w Leadenhall jako underwriter ubezpieczeń specjalistycznych.

Anna Frejowska
Anna Frejowska
Assistant Underwriter, Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, D&O oraz Cyber anna.frejowska@leadenhall.pl

Anna jest absolwentką lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz studiów podyplomowych o kierunku tłumaczenia audiowizualne.

Na początku swojej kariery doświadczenie zdobywała w zakresie tłumaczeń oraz konsultacji z obszaru dofinansowań unijnych. W lipcu 2018 roku Anna dołączyła do Leadenhall, gdzie zajmuje się underwritingiem ubezpieczeń D&O, OC zawodowym oraz Cyber.

Klaudyna Kudła
Klaudyna Kudła
Personal Line Underwriter, Ubezpieczenia NNW, utraty dochodu oraz ubezpieczenia na życie klaudyna.kudla@leadenhall.pl

Ukończyła studia z zakresu relacji międzynarodowych na Politechnice Rzeszowskiej oraz belgijskim Katholieke Hogeschool Zuid-West-Vlaanderen (KATHO) w Kortrijk. Przed rozpoczęciem pracy w Leadenhall w roku 2014, Klaudyna pracowała w krakowskim oddziale Tax Care. W Leadenhall Klaudyna zajmuje się underwritingiem ubezpieczeń NNW, utraty dochodu i ubezpieczeń na życie.

Justyna Świderska
Justyna Świderska
Assistant Underwriter, Ubezpieczenia NNW, utraty dochodu, ubezpieczenia na życie oraz OC zawodowe justyna.swiderska@leadenhall.pl

Justyna jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia angielska. W sierpniu 2016 roku, po ukończeniu studiów magisterskich, dołączyła do zespołu Leadenhall gdzie jako assistant underwriter zajmuje się ubezpieczeniami Life, NNW oraz OC zawodowe.

Maciej Grabowski
Maciej Grabowski
Assistant Underwriter, Ubezpieczenia NNW, utraty dochodu, ubezpieczenia na życie oraz Cyber maciej.grabowski@leadenhall.pl

Maciej jest doktorem nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał najpierw w The British School sp. z o.o., a następnie w dziale doradztwa w PwC Polska. W marcu 2016 Maciej dołączył do Leadenhall Polska, gdzie zajmuje się ubezpieczeniami Life, NNW oraz Cyber.

Współpraca z pośrednikami

Tomasz Domalewski
Tomasz Domalewski
Dyrektor Sprzedaży tomasz.domalewski@leadenhall.pl

Pracę w ubezpieczeniach rozpoczął w 1999 roku przechodząc wszystkie etapy rozwoju zawodowego w obszarze sprzedaży w międzynarodowych instytucjach ubezpieczeniowych - od agenta ubezpieczeniowego, poprzez kierownika sprzedaży, trenera do dyrektora oddziału – popierając swoje kompetencje twardymi wynikami sprzedaży. Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył także z wyróżnieniem studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Tomasz dołączył do Leadenhall w 2013 roku przejmując odpowiedzialność za rozwój sieci sprzedaży i szkolenia. W kontaktach ceni sobie otwarte relacje połączone z praktycznym podejściem do ubezpieczeń. Na co dzień nadzoruje pracę Regionalnych Dyrektorów Sprzedaży, którzy stanowią pierwszy kontakt dla pośredników oraz prowadzą szkolenia produktowe.

Hanna Dratwa
Hanna Dratwa
Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Poznań hanna.dratwa@leadenhall.pl

Hanna Dratwa jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie Sprzedażą” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Hania ma ponad 20 lat doświadczenia w obszarze obsługi klienta i sprzedaży w międzynarodowych instytucjach bankowych i ubezpieczeniowych, między innymi w Nordea Bank Polska S.A. oraz Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Monika Maziarek-Błach
Monika Maziarek-Błach
Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Warszawa monika.maziarek@leadenhall.pl

Monika z wykształcenia jest pedagogiem. Swoją karierę zawodową rozpoczęła ponad 12 lat temu w InterRisk Vienna Insurance Group, gdzie sukcesywnie przechodziła przez kolejne szczeble kariery. Ostatnio związana z grupą Ergo Hestia. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu siecią sprzedaży i obsłudze klienta. Uczestniczka wielu szkoleń oraz laureatka konkursów regionalnych i ogólnopolskich.

Michał Falerowski
Michał Falerowski
Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Katowice michal.falerowski@leadenhall.pl

Michał Falerowski jest absolwentem Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach. Od wielu lat związany jest z rynkiem finansowym i ubezpieczeniowym w obszarze zarządzania i sprzedaży, między innymi w Dominet Bank SA i grupie PZU SA.

Łukasz Bradło
Łukasz Bradło
Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Kraków lukasz.bradlo@leadenhall.pl

Łukasz rozpoczął swoją karierę ponad 12 lat temu przechodząc kolejne szczeble w rozwoju zawodowym w międzynarodowych instytucjach finansowych, m.in. w GE Money Bank, Credit Agricole BP S.A i Alior Bank S.A. Obszarem jego odpowiedzialności był zawsze rozwój biznesu pod kątem sprzedaży w ramach pojedynczych jednostek, jak i struktur rozproszonych. Łukasz jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a prywatnie miłośnikiem polowań.

Michał Zelkowier
Michał Zelkowier
Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Wrocław michal.zelkowier@leadenhall.pl

Michał jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Pracę na rynku finansowym i ubezpieczeniowym rozpoczął w 2006 roku. Swoje doświadczenie jako doradca klienta, a następnie manager sprzedaży zdobywał w międzynarodowych multiagencjach ubezpieczeniowych oraz w sektorze bankowym.

Łukasz Paćkowski
Łukasz Paćkowski
Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Warszawa lukasz.packowski@leadenhall.pl

Łukasz jest absolwentem kierunków: Zarządzanie i Marketing oraz Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie w sprzedaży, zarządzaniu i coachingu budował m.in. w firmie doradztwa finansowego Open Finance S.A., Private Bankingu Noble Bank S.A. oraz własnej kancelarii finansowej. W swojej karierze w ramach wyjazdów do USA wizytował Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych, Goldman Sachs oraz Nomura Asset Management.

Paula Toczyska
Paula Toczyska
Sales Network Manager paula.toczyska@leadenhall.pl

Paula urodziła się i wychowała w Kanadzie, przeprowadzając się do Polski w wieku 10 lat, gdzie ukończyła edukację. Przeprowadzka sprawiła, że językiem ojczystym Pauli jest nie tylko polski, ale również francuski i angielski. Po ukończeniu studiów etnologicznych na Uniwersytecie Warszawskim dołączyła do zespołu Leadenhall, gdzie opiekuje się siecią sprzedaży wspierając z warszawskiego biura spółki zarówno współpracujących pośredników, jak i Regionalnych Dyrektorów Sprzedaży.

Aleksandra Ciechomska
Aleksandra Ciechomska
Sales Network Assistant aleksandra.ciechomska@leadenhall.pl

Aleksandra jest absolwentką ekonomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracę w Leadenhall rozpoczęła w marcu 2018 roku, gdzie jest Asystentką Działu Wsparcia Sprzedaży.

Likwidacja szkód

Magdalena Konopka
Magdalena Konopka
Claims Manager magdalena.konopka@leadenhall.pl

Magda jest absolwentką anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Prawa. W Leadenhall pracuje od 2013 roku, początkowo zajmując się underwritingiem ubezpieczeń NNW, utraty dochodu i Life. Od 2016 roku zajmuje się likwidacją szkód jako Claims Manager.

Adrian Kruk
Adrian Kruk
Claims Department Assistant adrian.kruk@leadenhall.pl

Adrian jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie jest na 3 roku aplikacji radcowskiej prowadzonej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Carlsberg Polska sp. z o.o. oraz Polskim Instytucie Odszkodowań sp. z o.o., z branżą ubezpieczeniową związany od 2015 roku, w Leadenhall Polska S.A. od lutego 2018 roku. Obecnie zajmuje się likwidowaniem szkód z wszystkich produktów oferowanych przez Leadenhall Polska S.A.

Finanse i administracja

Urszula Grzywacz
Urszula Grzywacz
Dyrektor Finansowy urszula.grzywacz@leadenhall.pl

Urszula w roku 2004 ukończyła ekonomię na Uniwersytecie w Toruniu oraz podyplomowe studia z rachunkowości. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę w branży finansowej. Początkowo jako konsultant, a później jako kierownik projektu w Skyline Investment S.A. w ramach zespołu zajmującego się doradztwem w zakresie fuzji, przejęć, przekształceń oraz wprowadzania podmiotów na GPW. Przez pięć lat poprzedzających dołączenie do Leadenhall w roku 2015 pracowała w funduszu inwestycyjnym analizując i oceniając potencjalne inwestycje, oraz zajmując się inwestycjami portfelowymi.

Posiada certyfikat zarządzania projektami PRINCE2 – Practitioner level. Jest także w trakcie zdobywania uprawnień biegłego rewidenta oraz rozpoczęła międzynarodową certyfikację w zakresie rachunkowości zarządczej CIMA. W Leadenhall Urszula nadzoruje rozliczenia z pośrednikami i syndykatami oraz raportowanie, a także prowadzi rachunkowość i sprawozdawczość finansową Spółki.

Paula Feręc
Paula Feręc
Specjalista ds. Rozliczeń paula.ferec@leadenhall.pl

Paula jest absolwentką studiów w zakresie gospodarki innowacyjnej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła również dwuletni kurs z rachunkowości. Pracę w Leadenhall rozpoczęła w roku 2015. Obecnie zajmuje się rozliczeniami z pośrednikami i syndykatami, raportowaniem oraz windykacją.

Marta Chmielowiec
Marta Chmielowiec
Asystentka Działu Finansowego marta.chmielowiec@leadenhall.pl

Marta ukończyła Społeczną Akademię Nauk w Warszawie, na kierunku logistyka w 2013 roku. W tym samym roku zaczęła zdobywać pierwsze doświadczenia w finansach jako Asystentka Dyrektora Finansowego w BZ WBK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Do zespołu Leadenhall dołączyła w kwietniu 2018 roku.

Daria Balcerzak
Daria Balcerzak
Recepcjonistka daria.balcerzak@leadenhall.pl

Daria jest absolwentką warszawskiego LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego. Pracę w Leadenhall rozpoczęła w roku 2016 i odpowiada za sprawne funkcjonowanie naszego warszawskiego biura.

Katarzyna Fordońska
Katarzyna Fordońska
Recepcjonistka katarzyna.fordonska@leadenhall.pl

Katarzyna ukończyła w 2005 roku Wyższą Szkołę Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie na kierunku ekonomia. Ma duże doświadczenie zawodowe w zakresie administracji biurowej i pracy na stanowisku asystentki. Pracę w Leadenhall rozpoczęła w roku 2016 i odpowiada za sprawne funkcjonowanie naszego warszawskiego biura.

Technologia

Marcin Chałotowski
Marcin Chałotowski
Dyrektor ds. Technologii marcin.chalotowski@leadenhall.pl

Absolwent Informatyki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów Executive MBA na Politechnice Warszawskiej. Doświadczenie we wdrażaniu internetowych systemów informatycznych klasy enterprises zdobywa od 1997 roku. Początkowo pracował w firmie 3dart.com, a w roku 2002 był jednym z założycieli Efinity, spółki będącej dostawcą technologii i jednym z akcjonariuszy Leadenhall Polska S.A.

Marcin jest jednym z założycieli Leadenhall Polska S.A. Odpowiada za rozwój systemów informatycznych Spółki, stabilność ich działania oraz bezpieczeństwo informatyczne. Marcin jest głównym architektem systemu wykorzystywanego przez Leadenhall Polska. Pełniąc jednocześnie funkcję CTO w Efinity zarządza projektami realizowanymi przez Efinity na rzecz spółek Leadenhall.